Elecro Spectrum Hybrid UV+HO

Hybridní bazénová UV lampa 

Spectrum Hybrid je novou generací úpravy bazénové vody pomocí UV záření. Zajišťuje bezpečné prostředí v čisté vodě a zabíjí mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry, chloraminy a patogeny, které se nacházejí ve vodě. 

Název Hybrid vychází z použití dvou metod úpravy vody - klasického UV záření a technologie hydroxylových radikálů. Tyto jsou v podstatě molekulou vody s odstraněným atomem vodíku, což způsobuje, že molekula je vysoce těkavá a reaktivní. Výjimečná mobilita molekul, které vyplňují reakční komoru, vede ke zničení znečišťujících látek v jejich cestě. Jakmile hydroxylový radikál reaguje se znečišťující látkou, převede jej zpět na vodu. Spectrum Hybrid využívá podobnou technologii jako Quantum ale s výrazně nižší účinností hydroxylových radikálů.

Aby byly jednotky Spectrum Hybrid připraveny pro snadnou instalaci do stávající sestavy jsou dodávány spolu s průtokovým spínačem a indikátorem životnosti lampy (životnost 9 000 hodin); nebo s digitálním ukazatelem životnosti lampy a inteligentním dávkovacím čerpadlem.


Hlavní přednosti Elecro Spectrum Hybrid UV+HO

  • Zničí mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry, chloraminy a patogeny, a poskytuje bezpečné plavecké prostředí v čisté vodě. 
  • Titanová reakční komora produkuje hydroxylové radikálové oxidační činidla a zvyšuje sterilizační účinnost až o 45% ve srovnání s tradičními UV lampami.
  • Dvě možnosti napájení:
  • 55 W pro průtok do 12 m³/hod (objem bazénu 50 m³)
  • 110 W pro průtok do 24 m³/hod (objem bazénku 100 m³)
  • Provozní náklady srovnatelné s běžnou žárovkou.
  • Kompatibilní s mořskou vodou.
  • Snižuje chemické požadavky.
  • Všechny jednotky Spectrum Hybrid jsou dodávány spolu s průtokovým spínačem a indikátorem životnosti světelného zdroje a spínačem reset nebo digitálním odpočítáváním životnosti světelného zdroje a inteligentním dávkovacím čerpadlem.

Jak to funguje

Model Spectrum Hybrid je navržen s úzkou komorou pro průtok vody, aby se maximalizovala doba kontaktu s UV zářením. Leštěná titanová reakční komora zvyšuje intenzitu UV záření, a tím ještě více zvyšuje efektivnost UV sterilizace. Díky využití leštěného titanu, odpadají veškeré problémy spojené s jednotkami z nerezové ocele (koroze).


Když UV záření reaguje s leštěnou titanovou komorou, jsou produkovány hydroxylové radikály. Hydroxylové radikály jsou v podstatě molekuly vody s odstraněným atomem vodíku a vysoce reaktivním nepárovým elektronem, které vytvářejí otvory v záchytném pásmu atomu. Výjimečně mobilní molekuly, které naplní reakční komoru jsou vysoce těkavé a schopné zničit všechno v jejich cestě (bakterie, viry atd.). Jakmile hydroxylové radikály reagují a oxidují se znečišťující látkou, převedou se zpět na vodu.


HO  +  H+  +  e-  -->    H2O

Hydroxylové radikály mohou být vyrobeny mnoha způsoby, ale místo toho, aby se přidávaly další chemikálie nebo plyny, které jsou potenciálně škodlivé pro zdraví, tvorba v Spectrum Hybrid nevyžaduje žádné chemické látky. Leštěná titanová komora není spotřebovávána během reakce, takže je nejen bezpečná, ale i dlouhodobá. 


Specifikace


Spectrum Hybrid UV+HO 55W

Spectrum Hybrid UV+HO 110W