Elecro Quantum

Desinfekce vody bez chemikálií

Quantum je zcela nová technologie v oblasti bazénové techniky, která je již používána a schválena vysoce profilovanými průmysly, jako jsou nemocnice a společnosti pro čištění pitné vody.

Quantum využívá technologii fotokatalytické oxidace, která má schopnost sterilizovat těžce kontaminovanou vodu do pitné bez použití chemikálií. V praxi toto znamená, že díky použití systému Quantum je možné výrazně snížit množství chemikálií používaných pro dezinfekci bazénové vody jako je například chlor nebo peroxid vodíku.

Je navržen tak, aby byl snadno instalován do vašeho stávajícího systému. Quantum je zcela bezpečný a výrazně výkonnější než chlor, peroxid vodíku, UV nebo ozón. Fotokatalytická oxidace má nesmírně silný účinek se schopností okamžitě zničit viry, bakterie a patogeny a ještě více ohromující schopnost přeměnit opalovací krém, močovinu a další kontaminující látky zpět na jejich neškodnou molekulární formu.

Jedná se o první nákladově efektivní fotokatalytický oxidační prostředek speciálně určený pro bazénový průmysl, díky kterému si můžete užít skvělý pocit plavání v bazénu bez toxických látek. Nejen, že eliminuje nežádoucí vedlejší účinky, jako jsou bolavé oči, svědící suchá kůže, zbarvené vlasy a silné pachy, ale také činí vodu křišťálově čistou a nejdůležitější je, že nepředstavuje žádné riziko pro plíce ani pro zdraví.

Všechny jednotky Quantum jsou dodávány spolu s indikátorem životnosti světelného zdroje (životnost 14 000 hodin); nebo s digitálním zobrazením životnosti světelného zdroje a dávkovacím čerpadlem k dávkování např. algicidu, sanosilu nebo aktivního kyslíku (OXA).


Hlavní přednosti Elecro Quantum

 • Zajišťuje výrazné snížení spotřeby chemikálií. 
 • Kombinovaná fotokatalytická a hydroxylová radikálová technologie: nejsilnější, osvědčené oxidační činidlo.
 • Jediná technologie, která okamžitě zničí všechny bakterie, mikroorganismy, patogeny a viry nalezené ve vodě, které nedokáže zničit chlór ani jiné technologie, včetně Naegleria Fowleri a Adenovirus.
 • Dvě výkonové varianty:
 • a) 55 W pro průtok do 14 m³/hod (objem bazénu 65 m³)
 • b) 110 W pro průtok do 28 m³/hod (objem bazénu 130 m³)
 • Reakce probíhá uvnitř komory a uvolňuje se pouze čistá a čerstvá voda.
 • Dodává se předem sestavený se všemi potřebnými senzory a řídicími prvky.
 • Kompletní sterilizace bez kompromisů pro zdraví; zamezuje bolesti očí, svědění kůže, odbarvení vlasů, silným pachům a zároveň neohrožuje zdraví uživatelů bazénu.
 • Vhodné pro bazény se sladkou i slanou vodou.
 • Životnost lampy 14 000 hodin.
 • Všechny jednotky Quantum jsou dodávány spolu s průtokovým spínačem, indikátorem životnosti světelného zdroje a spínačem reset nebo digitálním odpočítáváním životnosti světelného zdroje a inteligentním peristaltickým dávkovacím čerpadlem.

Jak to funguje

Reakce 1: Kvantový fotokatalytický Oxidizátor

Quantum funguje podobně jako výfukový systém automobilu kde katalyzátor používá kombinaci tepla a platinou potažených přepážek pro konverzi jedovatých plynů přicházejících z motoru do oxidu uhličitého a vody.

Quantum využívá světlo jako palivo pro dodání energie do svého sofistikovaného katalyzátorového pole se vzácnými prvky včetně Anatasu, Molybdenu a platinového keramického katalyzátoru. Výsledná reakce probíhající uvnitř Quantum má nejen sílu konzumovat jakékoli oleje nebo organické látky které mohou být přítomny ve vodě, ale také hojně a krátce rozdělit molekuly vody do tzv. hydroxylových radikálů. Díky kombinaci těchto efektů je Quantum účinnější v čištění vody než chemická oxidace jako je chlor nebo brom.


Reakce 2: Hydroxylové radikály

Hydroxylové radikály jsou v podstatě molekuly vody s odstraněným atomem vodíku, a vysoce reaktivním, nepárovým elektronem, způsobené první reakcí, které narušují elektrony a vytvářejí otvory v atomu.

HO  +  H+  +  e-  -->  H2O

Výjimečně mobilní molekuly, které naplní reakční komoru jsou vysoce těkavé a schopné zničit všechno v jejich cestě. Jakmile hydroxylový radikál reaguje se znečišťující látkou převede se zpět na vodu. Je pravda, že hydroxylové radikály mohou být vyrobeny mnoha způsoby, nicméně místo použití více chemikálií, které poškozují zdraví, Quantum využívá fotokatalytickou oxidaci. Toto je nejbezpečnější a nejúčinnější metoda proti znečišťujícím látkám.


Specifikace


Elecro Quantum 55W

Elecro Quantum 110W


Galerie