Elecro G2

Bazénový tepelný výměník s vysokou účinností

Unikátní design a robustní konstrukce výměníku tepla Elecro G2 nabízí bezkonkurenční plochu přenosu tepla, což z něj činí jeden z nejúčinnějších výrobků na trhu.

Díky hustě zabalenému trubkovému svazku v tepelně izolované primární komoře zajišťuje relativně malý objem komory a velká plocha vnitřního potrubí vynikající účinnost přenosu tepla a minimální ztráty energie, takže G2 je ideální volbou pro všechny aplikace včetně okruhů kotlů, solárních panelů, tepelných čerpadel nebo chladičů.

Model G2 je vyroben podle nejvyšších specifikací s použitím nejsilnějších a nejtrvanlivějších materiálů. Skříň je vyrobena z nerezové oceli BS 316L (EN 1.4432) a je uzavřena tuhým tepelným pouzdrem pro lepší izolaci primárního toku vody, což zajišťuje maximální účinnost.

Byl navržen tak, aby umožnil instalačnímu technikovi vybrat způsob, jak instalovat primární a sekundární přítok vody, aby se dosáhlo maximálního tepelného zisku. Toho je dosaženo směrováním primárního toku v opačném směru k sekundárnímu toku (bazénové) vody.


Hlavní přednosti tepelného výměníku G2

  • bezkonkurenční velikost plochy pro přenos tepla
  • titanový trubkový svazek
  • robustní odolná konstrukce
  • dodáván plně vybaven (2 x 1" samec/samec mosazná primární přípojka, 1 x 1" zpětný ventil, titanová jímka pro čidlo termostatu)

Jak to funguje

K ohřátí bazénové vody je potřeba dodání tepelné energie z externího zdroje. Tímto zdrojem může být například tepelné čerpadlo, plynový kotel, kotel na pevné palivo, elektrická spirála nebo sluneční záření. V případě použití efektivních a účinných řešení je potřeba tepelný výměník, z důvodu oddělení okruhu topné vody (primární) a okruhu bazénové vody (sekundární).

V tepelném výměníku dochází k předání tepelné energie z okruhu topné vody do okruhu bazénové vody. Například voda využívaná k topení v domě nebo proudící v solárních kolektorech může předávat energii do bazénové vody.

Pro ohřev vody v bazénech se hodí především trubkové tepelné výměníky. Tyto snesou velké průtoky vody především na sekundární straně (bazénová voda).

Důležité je vybrat správnou velikost výměníku. Čím nižší je teplota topné vody, tím větší je potřeba výměník, aby bylo co nejvíce času na předání tepelné energie mezi topnou a bazénovou vodou. 


Specifikace


Elecro G2 se dodává ve čtyřech výkonových variantách